Неймовірні вишиті рушники: мистецька імпреза в Тернополі

вишиті рушники

Тернопільщина давно відома своєю фантастично красивою вишивкою, і ще одним підтвердженням цього стала мистецька імпреза «Тобі, моє місто, наш рушниковий вернісаж», відкриття якої відбулося 25 серпня 2016р. у Тернопільській бібліотеці для дорослих №4. Красиві вишиті рушники, надані місцевими майстринями, вразили відвідувачів яскравими кольорами, різноманітними техніками вишивання й оригінальними візерунками, а сам вернісаж присвячений 25-ій річниці незалежності України.

вишиті рушники

Вишиті рушники: від минулого до сучасності

Ідея організувати своєрідний рушниковий вернісаж народилася у Світлани Козелко та Світлани Галущак – натхненниць та організаторів творчого об’єднання «Берегиня».

вишиті рушники

Світлана Козелко

За підтримки майстринь з різних куточків Тернопільщини, а також читачів бібліотеки №4 вдалося зібрати чималу кількість найрізноманітніших рушників, кожний з яких несе в собі окрему історію чиєїсь родини.

Віднайшлася навіть старенька вишивка 1935 року, яку колись ховали на дні глибокої скрині, закопаної в землю…

вишиті рушники

Вишивка 1935 року

Рушники, представлені на виставці, вишиті не лише звичайним косим хрестиком, а й гладдю, вирізуванням та іншими техніками:

Про свої вироби із задоволенням розповідали талановиті майстрині: Вікторія Кривоніс, Світлана Галущак та Галина Гуменюк.

Не залишилась непоміченою і щоденна праця надзвичайної ентузіастки Світлани Степанівни Козелко, яка є засновницею Етно-центру на базі Тернопільської бібліотеки №4. На відкритті мистецької імпрези її нагородили ювілейною відзнакою за важливий вклад у розвиток культурної сфери нашої держави!

вишиті рушники

Відвідувачі мистецької імпрези були в захваті від колекції зібраних там чудових рушників! Приємно було бачити, що більшість гостей виставки були одягнені в красиві вишиванки:

Побувати на рушниковому вернісажі можете і ви! Виставка розміщена за адресою: м.Тернопіль б-р Д.Галицького 6,  Бібліотека №4 для дорослих. Заходьте і не пошкодуєте!

Текст і фото: Вікторія Чорній

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *