Гобелен ручної роботи: історичний екскурс і сучасні варіанти

Мистецтво гобеленового ткання – одне з найдавніших у світі. Воно було відоме ще у Древньому Єгипті, Римі та Греції, а більш широкого розвитку набуло в середньовічній Європі. То чим же приваблює людей гобелен і в чому секрет його довголітньої популярності? Спробуємо розібратися разом!

гобелен

Що таке гобелен?

Слово «гобелен» походить з французької мови і означає різновид декоративно-прикладного мистецтва або, власне, готовий виріб, виконаний у цій техніці, тобто витканий вручну завдяки перехресному переплетенню ниток. За довгі роки існування і розвитку цього виду рукоділля людство навчилося створювати справжні шедеври, які відображали найрізноманітніші сюжети: від античних міфів та християнських картин до «світських» замальовок.

Починаючи із середніх віків і до ХІХ століття включно практикувалось виготовлення цілих серій гобеленових картин, об’єднаних спільною тематикою. Їх ткали спеціально для конкретних приміщень і використовували для прикрашання як стін, так і домашнього текстилю – наволочок, завіс тощо.

З плином часу стрімко розвивалося машинне виробництво, з’являлися принципово нові техніки рукоділля, та й смаки людей мінялися. Тому, починаючи з другої половини ХІХ століття, гобелени частково втратили колишню популярність. Виткана фабричним способом картина мала багато переваг над виробами ручного ткання – виготовлялася вона набагато швидше, була значно дешевшою, але… Неповторний авторський почерк художника і ексклюзивність таких гобеленів була втрачена назавжди, а саме ці моменти цінуються знавцями найбільше.

гобелен

Мистецтво гобелену сьогодні

В наші часи фабричний гобелен досить активно використовують в інтер’єрі, адже його можна чудово «вписати» у будь-який стиль – і класичний, і антикварний, і навіть хай-тек. Головне – вдало підібрати малюнок, який повинен гармоніювати з оточенням і пом’якшувати загальний вигляд приміщення.

А ось авторські гобелени ручної роботи – це розкіш, доступна не всім! Щоб виготовити таку картину, потрібно мати багато терпіння й певні художні навички, які допоможуть красиво сформувати малюнок. Хоча немає нічого неможливого – при великому бажанні виготовляти гобелени може навчитися будь-хто! І повірте, що саме авторський гобелен, витканий вручну, та ще й в єдиному варіанті сюжету, здатний подарувати вашій домівці справжнє тепло. Тож опановуйте мистецтво гобелену самостійно і нехай ваша оселя буде найоригінальнішою і найзатишнішою!

Автор: Вікторія Чорній

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *