Страсна п’ятниця – над чим слід замислитися цього дня

Велика, або Страсна п’ятниця – особливий день, коли віруючі згадують про страждання й муки розіп’ятого на Голгофі Спасителя. Це час суму та скорботи, щирої молитви та покаяння, найсуворіший день Великого Посту зі своїми правилами, історією та заборонами.

Страсна п'ятниця

Звичаї Страсної п’ятниці

Біблія каже нам, що свою мученицьку смерть заради всього людства Спаситель прийняв саме у п’ятницю, тому цей день вважається найбільш траурним в усьому році. Як і будь-яке інше християнське свято, Велика п’ятниця теж має свої традиції, котрих намагаються дотримуватися віруючі, а саме:

  • До моменту виносу плащаниці з вівтаря на середину церкви (це відбувається орієнтовно о другій годині пополудні) не можна нічого їсти. Обідати родина здавна сідала вже після повернення з церкви, а на столі були переважно овочі, адже в цей день Великодній піст був найсуворішим.

Страсна п'ятниця

  • Не можна в Страсну п’ятницю й працювати: прибирати, робити щось на городі, шити, прясти, різати. Ці заборони накладаються з метою вивільнення часу для глибоких роздумів про страждання Христа і про власне життя – чи відповідає воно християнським догмам та канонам?
  • Так як саме в п’ятницю Ісус прийняв найбільші страждання, то зрозуміло, що будь-які звеселяючі заходи в цей день – під забороною. Не можна співати, танцювати, веселитися, сміятися, а також сваритися та лаятися.

Страсна п'ятниця

Страсна п’ятниця – це день, наповнений особливим змістом, тому він не повинен минути непоміченим. Кожен із нас повинен відкинути всі мирські турботи і глибоко замислитися над тим, чи не уподібнюється він у своїй поведінці до тих, хто прирік Христа на смерть? Дрібні земні бажання, прагнення наживи, осудження інших, наклепи, нечестиві помисли – все це повинно бути чесно визнане і відкинуте геть із думок!

Страсна п'ятниця

Аналізуйте та виправляйте своє життя, дотримуйтесь віковічних християнських традицій і вже за лічені дні зустрічайте найбільше церковне свято – Великдень – духовно чистими й просвітленими!

Страсна п'ятниця

Автор: Вікторія Чорній

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика