Оригінальні техніки вишивання: креативний підхід та неймовірний результат!

Традиційне вишивання хрестиком по домотканому полотні – це вже класика, і нею нікого не здивувати. А ось що ви скажете про вишивку на органзі, об’ємну вишивку чи незвичайні способи гаптування гладдю? Ці оригінальні техніки вишивання набирають все більшої популярності, тож настав час познайомитися з ними ближче!

оригінальні техніки вишивання

Техніки вишивки на органзі

Органза – це сучасна легка і прозора тканина, яка надає вишивці особливого та навіть урочистого вигляду. Вишивають на такій тканині в основному гладдю, прокладаючи стібки тонкою голкою. Для найкращого декоративного ефекту використовують шовкові ниточки, а також пайєтки та бісер. Гаптування по органзі – це майже ювелірна робота, адже будь-яка помилка буде відразу помітною!

Оригінальні техніки вишивання гладдю

Вишивання художньою гладдю потребує значно більших художніх здібностей, ніж звичайна вишивка хрестиком. Тут стібки прокладають не суто за схемою, а по контурах малюнка, перенесеного на тканину, а це вже включає деякий політ фантазії! Потрібно також гарно «відчувати» кольори та відтінки, вміти зв’язувати їх між собою. Тим більше цінується сучасна вишивка гладдю, яку іноді важко відрізнити від намальованої картини:
Об’ємна вишивка

Дуже цікаво виглядає також і ще один з модних рукодільних трендів, так звана 3д-вишивка. Ефект її надзвичайної реалістичності досягається за рахунок використання об’ємних елементів: цікавих кручених швів, намистин, фактурних матеріалів та наповнювачів. Для цієї техніки характерні, в основному, рослинні мотиви та квіткові композиції, хоча останнім часом можна зустріти і об’ємну вишивку комах, птахів, тварин чи навіть художню абстракцію.

Людська фантазія практично не має меж, тому й не дивно, що поряд із традиційними техніками, такими як вишивання хрестиком, постійно з’являються все нові й нові оригінальні способи вишивання. Тож не стримуйте творчу складову своєї натури – надихайтеся, вигадуйте і втілюйте! А цікавими процесами і вже готовими роботами діліться з однодумцями в інтернеті – ми пропонуємо використовувати для цього тег #моявишивка. Найкращі та найоригінальніші роботи можуть бути опубліковані на сторінках нашого видавництва у соцмережах Інстаграм та Фейсбук!

Підготувала Вікторія Чорній

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика