Обробка краю рушника: майстер-клас від журналу «Вишиванка»

Вишивання рушника – справа важлива і приємна, хоч і потребує неабиякої уваги та зосередженості. Хочеться якнайкраще підібрати кольори, ідеально прокласти стібочки і, звичайно, не останню роль відіграє й красива обробка краю рушника! А ось як це зробити правильно, на прикладі заготовки для рушника розповість редактор журналу «Вишиванка» Оксана Коломієць.

обробка краю рушника

Майстер-клас «Обробка краю заготовки для рушника»

1. Від нижнього краю заготовки відступають вгору 5 см і виконують обвивку ниток тканини: справа наліво підхоплюють на голку шість ниток тканини.

обробка краю рушника

2. Нитку в стібку підтягують і знову підбирають на голку справа наліво ті ж шість ниток тканини.

обробка краю рушника

3. Нитку в стібку підтягують. Переводять голку справа на дві нитки тканини вгору та вколюють голку, підхопивши при цьому попередньо обвиті нитки.

обробка краю рушника

4. Нитку в стібку підтягують. Пропускають три нитки тканини вниз і піднімають зліва направо обвиті нитки і шість ниток тканини для наступного стовпчика.

обробка краю рушника

5. Нитку в стібку підтягують. Справа наліво підхоплюють на голку чотири нитки тканини. Продовжують роботу за схемою 2-5.

обробка краю рушника

6. В кінці роботи голку з робочою ниткою переводять на виворітну сторону, підбирають на голку кілька стібків. Нитку підтягують, непотрібну підрізають.

обробка краю рушника

7. Тепер переходимо до декорування вузької смужки під вишивку. На нижньому її краї переводять голку на три нитки тканини вниз, підбирають по лицьовій стороні на голку зліва направо чотири вертикальні нитки тканини, що використовувалися для попередньої обвивки.

обробка краю рушника

8. Нитку в стібку підтягують. Переводять голку зліва направо і знову підбирають справа наліво на голку ті ж чотири нитки тканини.

обробка краю рушника

9. Нитку в стібку підтягують. Переводять голку справа наліво. Вколюють голку, переводять на виворітну сторону і виводять по діагоналі на три нитки тканини вгору (за обвитими нитками). Продовжують роботу по схемі 7.

обробка краю рушника

10. Переходимо до декорування верхнього краю вузької смужки під вишивку. На голку підхоплюють по лицьовій стороні зліва направо чотири вертикальні нитки тканини, що використовувалися для попередньої обвивки.

обробка краю рушника

11. Нитку в стібку затягують. Переводять голку справа наліво. Вколюють її, підхопивши при цьому ті ж чотири нитки тканини.

обробка краю рушника

12. Нитку в стібку затягують. Переводять голку на три нитки тканини вниз, підбирають на голку зліва направо чотири вертикальні нитки тканини.

обробка краю рушника

13. Нитку в стібку затягують. Переводять голку справа наліво і знову підбирають на голку ті ж чотири нитки тканини.

обробка краю рушника

14. По схемах — закріплюють нитки тканини на нижньому і верхньому краях вузьких смужок під вишивку. Тепер стібками закріплюють нитки на бічних краях стрічок. Для цього відступають від підігнутого краю тканини 0,5 см, вколюють голку через всі складення тканини. Переводять голку через край і вколюють знизу вгору.

обробка краю рушника

15. По схемі 14 закріплюють всі нитки на бічних краях полотна під вишивку. Потім акуратно підрізають горизонтальні нитки тканини на смужці біля виконаних стібків, так, щоб їх не розрізати.

обробка краю рушника

16. Горизонтальні нитки підрізаються і видаляються з двох сторін на вузькій смужці під вишивку. Утворюється ряд стовпчиків. Далі біля краю закріплюють нитку дрібними стібками з виворітної сторони. На голку нанизують одну бісеринку.

обробка краю рушника

17. Зліва направо один стовпчик. Переводять голку зліва направо і підбирають другий стовпчик.

обробка краю рушника

18. Справа наліво заводять голку під перший стовпчик. З допомогою робочої нитки їх перекручуємо. Нитку підтягуємо, поки не побачимо перекручені стовпчики. Далі нанизують бісер і продовжують по схемах 16, 17.

обробка краю рушника

19. Нитки, які знаходяться нижче ряду обвивки, акуратно видаляються. Утворюється однотонна бахрома. Вузька смужка біля краю декорована бісером та перехрещеними стовпчиками. 

обробка краю рушника

Сподіваємося, цей майстер-клас стане для вас корисним і ваші вишиті рушнички будуть оброблені якнайкращим чином!

Підготувала Вікторія Чорній

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика