Вишиванка - це душа і тіло…

Рейтинг користувача:  / 0

Барвиста, колоритна, українська вишиванка, виготовлена з льону чи з бавовни та вишита руками майстра. Частіше візерунки на таких сорочках вишиті рахунковим швом косий хрестик але неймовірно красиві сорочки, що вишиті різними техніками вишивки.

Виникнення вишиття пов’язують з появою першого стібка, виконаного первісними людьми при скріпленні шкур. Спочатку, це було шиття, а згодом декоративне шиття, яке і перетворилось у вишивку. Вишивальниці використовували для роботи лляні, конопляні і бавовняні нитки, вовну, волосся, бісер, дорогоцінне каміння, черепашки, монети та ін. Знаряддям вишивання в залежності від розвитку цивілізації були кам’яне шило, кістяні, бронзові, сталеві і позолочені голки.

Найдавніші вишивки, що збереглися до наших днів, датуються VI-V століттями до н. е.. Створені вони були на території Давнього Китаю. Основою для вишивки послужили шовкові тканини, малюнок виконувався волоссям, шовком-сирцем, срібними та золотими нитками, такі набори для вишивання були у ті часи. Вишивальне мистецтво цієї країни справило величезний вплив на рукоділля Японії, Росії та інших країн.

Стібки кожної з технік створюють єдиний візерунок, єдину красу. Візерунки втілюють багаті землі України, щирість та щедрість українського народу, його історію, побут, родовід та ін. Вишиванка – це дійсно надбання українського народу, це його душа і тіло.

В даний час вишиванка є невід’ємним атрибутом гардеробу кожного українця та українки.

Детальніше...

Мережка козлик

Рейтинг користувача:  / 0

Мережка з комбінацією парного з'єднання стовпчиків. Закріплюють робочу нитку петлею на чотирьох пучках ниток на одну третину висоти від верху. Для цього голкою з робочою ниткою роблять петлю зверху вниз проти годинникової стрілки. Голку з робочою ниткою вводять в петлю справа наліво, підхоплюючи і одночасно стягуючи стовпчики і робочу нитку. Наступне з'єднання виконують, підхоплюючи на голку з робочою ниткою два пучки ниток з попереднього з'єднання і два нових пучка.

 

Детальніше...

Садовий жовтець

Рейтинг користувача:  / 0

З настанням весни, в період цвітіння жовтцю луки стають яскраво-жовтими, як промені сонечка. Його цвітіння завжди звертає на себе увагу. Квітникарі-селекціонери пішли ще далі. Завдяки їм, створено велику кількість сортів ранункулюсів, які мають дуже красиві махрові різнокольорові квітки.
 В одній з легенд розповідається історія про дочку багатого, але жадібного купця. Дівчина дуже хотіла заміж. Батько, відмовився видати її заміж за коханого, але бідного. У відчаї дівчина розкидала батьківські золоті монети. Вони проросли і перетворилися на жовтець. Існує повір'я, що той хто знайде жовтець - тому він принесе багатство. Деякі люди навіть спеціально садять його в саду, щоб привернути багатство. Напій, який приспав Джульєтту в безсмертної трагедії Шекспіра "Ромео і Джульєтта" був створений аптекарем із квіток жовтцю.

Детальніше...

Починаємо вишивати мережки

Рейтинг користувача:  / 0

Мережки це наскрізні рахункові декоративні стібки. Основою для них послужив звичайний ручний шов , застосовуваний для підшивки рубців.
Тканину необхідно зап’ялити або натягнути на рамку для вишивки. Всі мережки починають виконувати з закріплення бокових ниток. Вишивають спочатку вертикальний стовпчик стібком лічильної прямої гладі. Необхідно використовувати для стовпчика нитки для вишивки, що дорівнюють товщині ниток тканини або прошивати стовпчик кілька разів. У стовпчику тканина повинна бути щільно зашита стібками лічильної прямої гладі. Висоту стовпчика визначають залежно від висоти мережки. Якщо мережка висока, то і стовпчик відповідно високий, якщо мережка вузька, то і стовпчик відповідно не високий. Переважно мережки виконують справа наліво, але, може бути і навпаки. Якщо спочатку роботи точно визначили висоту мережки, то від виконаного верхнього краю стовпчика з правого боку можна перейти до закріплення стібками ниток тканини у верхньому краї. Якщо тканина не дуже щільна, бічні нитки не поспішайте підрізати.

Детальніше...

.