Вишиванка

Вишивка по накладній канві

Рейтинг користувача:  / 0

Накладна канва - це полотно з регулярним і рідкісним поперечним плетінням ниток, яке кріплять до основної тканини, на якій будуть вишивати візерунок. По завершенню роботи нитки накладної канви акуратно висмикують по одній. Є накладна канва з різною величиною плетіння ниток, на якій можна вишити дуже невеликий або дуже великий хрестик. При вишивці узорів по канві великим хрестиком використовують гобеленову голку (з тупим кінцем). Якщо ж плетіння ниток в накладній канві більш щільне, в такому випадку краще використовувати голку з гострим кінцем, щоб легше голка проходила через заповнені крохмалем отвори канви.

Детальніше...

Ізографіка (Ізонить, вишивка по картону, зображення нитка)

Рейтинг користувача:  / 0

Ізонить, ниткографіка, нитяна графіка, нитковий дизайн - вид декоративно-прикладного мистецтва, графічна техніка, отримання зображення за допомогою ниток на якій-небудь твердій основі. В англомовних країнах використовують назву «embroidery on paper» - вишивка по папері. Іноді зустрічається назва «paper embroidery», зрідка «Form-A-Lines» - форми з ліній, по-французьки «broderie sur papier». В німецькомовних країнах «pickpoints» - точковий малюнок.

        Відомо, що вперше вишивка по картону, стала відома, як один з видів декоративно-прикладного мистецтва в XVII столітті в Англії. Ткачі в дощечки вбивали цвяхи і натягували на них нитки, виходили цікаві мереживні візерунки, описи їх можна зустріти в старих книгах по рукоділлю. Минуло багато часу від створення перших картин, картинок ізониттю, техніка перетерпіла багато змін, але в її основі лежать нитяні плетіння, які майстри придумали багато століть тому.

           Понад п'ять років тому я також зустрічалася з майстрами, які виконують роботи в техніці ізониті. Їх роботи були виконані на тоненьких дощечках (на зразок фанери). На неї також був переведений малюнок і по його контуру були вбиті маленькі взуттєві цвяшки. В цьому випадку нитка закріплювалася за них, а не через дірочки. Основу фанери можна пофарбувати в певний колір або кольори. І тоді вже відтворювати задуманий сюжет.

Детальніше...

Вишиті ялинкові іграшки

Рейтинг користувача:  / 0

Німеччина і Прибалтика в першій половині XVII століття почали наряджати ялинку, як різдвяний символ. Перші іграшки для неї були невибагливими: на верхівці - Віфлеємська зірка, на гілках яблука, свічки. У міру святкування щороку додавалися нові прикраси - горіхи, солодощі, намиста та ін.
  Кажуть, що перші скляні іграшки з'явилися в Саксонії в XVI столітті і причиною їх появи став неврожай яблук у садах Німеччини. Тоді склодуви вирішили виправити ситуацію, виготовивши безліч скляних яблук. Наскільки правдива ця історія, невідомо, але, вона можлива і вже в наступні роки склодуви все більше виготовляли скляні кулі для різдвяних свят.

В даний часпередріздвяні ярмарки заповнені скляними іграшками. Особливо красиві кулі розписані художниками. Іграшки, зроблені своїми руками, вносять тепло, добро і навіть створюють якісь чари. Ось і спробуйте створити запропоновану іграшку, звичайно додавши свою фантазію і творчість.

Детальніше...

ВИШИВКА БІСЕРОМ І НАМИСТИНАМИ

Рейтинг користувача:  / 0

Основним виробником якісного бісеру в світі є Чехія. Цей бісер дорогий, завдяки кращій якості виготовлення (стійке забарвлення, правильна форма, стабільний діаметр отвору та ін.), користується великим попитом. Для вишивки картин в основному використовують бісер №10. Для певного номера бісеру підбирають потрібний розмір канви. Для №10 підійде канва розміром 55 клітин на 10 см (Aida 14). Якщо використовують канву більшого розміру (наприклад, 44 клітки на 10 см), то в проміжках між намистинами може проглядатися канва. Н, це не закон можна пробувати, експериментувати. Відповідно до технології виготовлення, бісер може бути прозорим, матовим, перламутровим і ін. Для вишивки картин в основному застосовується матовий бісер. Як підібрати необхідний колір бісеру для вишивки. У кожного якісного бісеру є свій номер в каталозі. Але, торгівля бісером по номерах не практикується. І бісер в магазинах доводиться підбирати за кольором приблизно. Для полегшення підбору бісеру за кольором використовують таблицю кольорів DMC. Знаючи, який номер по таблиці DMC необхідний і порівнюючи його колір з кольором бісеру в магазині, можна більш точно вибрати бісер за кольором. Таблиця кольорів DMC повинна бути виконана з гарною якістю.

Детальніше...

.