Оздоблення країв скатертини мережкою

Рейтинг користувача:  / 0

Випуск журналу «Вишиванка» 108 (8) присвячений Україні. Відкривають перші сторінки журналу узори, присвячені кольорам української символіки - тризубу, прапору. Розповідь про майстриню вишивки Любов Романівну Долинську із Львівської області та її колекції дуже цікавих вишитих робіт, в основному це одяг. Натхнення Любов Романівна черпає з рідної Львівщини, Полтавщини, Чернігівщини. Можливо, початківцям вишивальники буде цікавий майстер-клас по сновочній вишивці і вони із задоволенням його втілять в життя. Лічильний шов косий хрестик основною в вишивці регіонів, тому в журналі і представлено більше схем для вишивки саме хрестиком, це великі картини "А я просто українка", "Соняшники", також в цій же техніці розроблені схеми для вишивки сорочок-вишиванок, скатертини, рушника. Візерунок рушника, який ми назвали "Урожай" асоціюється з квітами ароматних яблук, що дозрівають до Яблучного Спасу. Якщо вас захоплює вишивка гладдю, то в цьому випуску представлені схеми для вишивки сукні для дівчинки, де використані різні гладдєві стібки і скатертина - пряма лічильна гладь, зерновий вивід та інші техніки.
  З тим, як людина удосконалила умови життя, вдосконалилися його предмети побуту, серед них і скатертина. Спочатку скатертинами в місцях прийому їжі людей служили, листя і кора дерев, шкури звірів. З розвитком легкої промисловості з'явилося багато видів тканин і спеціальних тканин для скатертин призначених різним заходам і способів їх виконання.

Детальніше...

Садовий жовтець

Рейтинг користувача:  / 0

З настанням весни, в період цвітіння жовтцю луки стають яскраво-жовтими, як промені сонечка. Його цвітіння завжди звертає на себе увагу. Квітникарі-селекціонери пішли ще далі. Завдяки їм, створено велику кількість сортів ранункулюсів, які мають дуже красиві махрові різнокольорові квітки.
 В одній з легенд розповідається історія про дочку багатого, але жадібного купця. Дівчина дуже хотіла заміж. Батько, відмовився видати її заміж за коханого, але бідного. У відчаї дівчина розкидала батьківські золоті монети. Вони проросли і перетворилися на жовтець. Існує повір'я, що той хто знайде жовтець - тому він принесе багатство. Деякі люди навіть спеціально садять його в саду, щоб привернути багатство. Напій, який приспав Джульєтту в безсмертної трагедії Шекспіра "Ромео і Джульєтта" був створений аптекарем із квіток жовтцю.

Детальніше...

Вишиванка - це душа і тіло…

Рейтинг користувача:  / 0

Барвиста, колоритна, українська вишиванка, виготовлена з льону чи з бавовни та вишита руками майстра. Частіше візерунки на таких сорочках вишиті рахунковим швом косий хрестик але неймовірно красиві сорочки, що вишиті різними техніками вишивки.

Виникнення вишиття пов’язують з появою першого стібка, виконаного первісними людьми при скріпленні шкур. Спочатку, це було шиття, а згодом декоративне шиття, яке і перетворилось у вишивку. Вишивальниці використовували для роботи лляні, конопляні і бавовняні нитки, вовну, волосся, бісер, дорогоцінне каміння, черепашки, монети та ін. Знаряддям вишивання в залежності від розвитку цивілізації були кам’яне шило, кістяні, бронзові, сталеві і позолочені голки.

Найдавніші вишивки, що збереглися до наших днів, датуються VI-V століттями до н. е.. Створені вони були на території Давнього Китаю. Основою для вишивки послужили шовкові тканини, малюнок виконувався волоссям, шовком-сирцем, срібними та золотими нитками, такі набори для вишивання були у ті часи. Вишивальне мистецтво цієї країни справило величезний вплив на рукоділля Японії, Росії та інших країн.

Стібки кожної з технік створюють єдиний візерунок, єдину красу. Візерунки втілюють багаті землі України, щирість та щедрість українського народу, його історію, побут, родовід та ін. Вишиванка – це дійсно надбання українського народу, це його душа і тіло.

В даний час вишиванка є невід’ємним атрибутом гардеробу кожного українця та українки.

Детальніше...

Мережка козлик

Рейтинг користувача:  / 0

Мережка з комбінацією парного з'єднання стовпчиків. Закріплюють робочу нитку петлею на чотирьох пучках ниток на одну третину висоти від верху. Для цього голкою з робочою ниткою роблять петлю зверху вниз проти годинникової стрілки. Голку з робочою ниткою вводять в петлю справа наліво, підхоплюючи і одночасно стягуючи стовпчики і робочу нитку. Наступне з'єднання виконують, підхоплюючи на голку з робочою ниткою два пучки ниток з попереднього з'єднання і два нових пучка.

 

Детальніше...

.