Вишиванка

ВИШИВКА БІСЕРОМ І НАМИСТИНАМИ

Рейтинг користувача:  / 0

Основним виробником якісного бісеру в світі є Чехія. Цей бісер дорогий, завдяки кращій якості виготовлення (стійке забарвлення, правильна форма, стабільний діаметр отвору та ін.), користується великим попитом. Для вишивки картин в основному використовують бісер №10. Для певного номера бісеру підбирають потрібний розмір канви. Для №10 підійде канва розміром 55 клітин на 10 см (Aida 14). Якщо використовують канву більшого розміру (наприклад, 44 клітки на 10 см), то в проміжках між намистинами може проглядатися канва. Н, це не закон можна пробувати, експериментувати. Відповідно до технології виготовлення, бісер може бути прозорим, матовим, перламутровим і ін. Для вишивки картин в основному застосовується матовий бісер. Як підібрати необхідний колір бісеру для вишивки. У кожного якісного бісеру є свій номер в каталозі. Але, торгівля бісером по номерах не практикується. І бісер в магазинах доводиться підбирати за кольором приблизно. Для полегшення підбору бісеру за кольором використовують таблицю кольорів DMC. Знаючи, який номер по таблиці DMC необхідний і порівнюючи його колір з кольором бісеру в магазині, можна більш точно вибрати бісер за кольором. Таблиця кольорів DMC повинна бути виконана з гарною якістю.

Детальніше...

Оздоблення країв скатертини мережкою

Рейтинг користувача:  / 0

Випуск журналу «Вишиванка» 108 (8) присвячений Україні. Відкривають перші сторінки журналу узори, присвячені кольорам української символіки - тризубу, прапору. Розповідь про майстриню вишивки Любов Романівну Долинську із Львівської області та її колекції дуже цікавих вишитих робіт, в основному це одяг. Натхнення Любов Романівна черпає з рідної Львівщини, Полтавщини, Чернігівщини. Можливо, початківцям вишивальники буде цікавий майстер-клас по сновочній вишивці і вони із задоволенням його втілять в життя. Лічильний шов косий хрестик основною в вишивці регіонів, тому в журналі і представлено більше схем для вишивки саме хрестиком, це великі картини "А я просто українка", "Соняшники", також в цій же техніці розроблені схеми для вишивки сорочок-вишиванок, скатертини, рушника. Візерунок рушника, який ми назвали "Урожай" асоціюється з квітами ароматних яблук, що дозрівають до Яблучного Спасу. Якщо вас захоплює вишивка гладдю, то в цьому випуску представлені схеми для вишивки сукні для дівчинки, де використані різні гладдєві стібки і скатертина - пряма лічильна гладь, зерновий вивід та інші техніки.
  З тим, як людина удосконалила умови життя, вдосконалилися його предмети побуту, серед них і скатертина. Спочатку скатертинами в місцях прийому їжі людей служили, листя і кора дерев, шкури звірів. З розвитком легкої промисловості з'явилося багато видів тканин і спеціальних тканин для скатертин призначених різним заходам і способів їх виконання.

Детальніше...

Буфи в декоруванні деталей вишиванки

Рейтинг користувача:  / 0

Згідно словників, слово «Буфи» впоходить від французького bouffer (щодо тканини це означає «стовбурчитися» або «надуватися »). Буфами називають пишні збірки (складки) на рукавах одягу та спідниць. Буфи є обробкою одягу, виконаною за допомогою строчок, що закріплюють тканину у вигляді об'ємних збірок (свого роду драпірування). Як правило, буфами прикрашають різні ділянки одягу та інших виробів (подушок, штор, покривал, і т.п.). Особливо поширені були буфи в XVIII ст., коли дами носили хитромудрі витончені зачіски. Тканина для буфів не має значення. Дуже часто такі оздоблення використовують в старовинних сорочках-вишиванках. У журналі «Вишиванка» випуск 110 (10) представлена ​​вишиванка з імітацією буф на деталях переду і спинки сорочки-вишиванки.
Буфи - мають французьке походження, що в перекладі позначає пишні складки на жіночих рукавах і спідницях. У наш час швидкості, намагаються шити дуже просто, рідко вдаючись до таких обробок як буфи. Найпоширенішим різновидом їх були «вафлі», таку обробку в минулому столітті вміла робити кожна кравчиня. Потім їх успішно забули, а кілька років тому їх почали відкривати знову використовуючи буфи різної форми для декорування весільних атласних подушок, штор та інших предметів побуту.

Детальніше...

Вишиванка - це душа і тіло…

Рейтинг користувача:  / 0

Барвиста, колоритна, українська вишиванка, виготовлена з льону чи з бавовни та вишита руками майстра. Частіше візерунки на таких сорочках вишиті рахунковим швом косий хрестик але неймовірно красиві сорочки, що вишиті різними техніками вишивки.

Виникнення вишиття пов’язують з появою першого стібка, виконаного первісними людьми при скріпленні шкур. Спочатку, це було шиття, а згодом декоративне шиття, яке і перетворилось у вишивку. Вишивальниці використовували для роботи лляні, конопляні і бавовняні нитки, вовну, волосся, бісер, дорогоцінне каміння, черепашки, монети та ін. Знаряддям вишивання в залежності від розвитку цивілізації були кам’яне шило, кістяні, бронзові, сталеві і позолочені голки.

Найдавніші вишивки, що збереглися до наших днів, датуються VI-V століттями до н. е.. Створені вони були на території Давнього Китаю. Основою для вишивки послужили шовкові тканини, малюнок виконувався волоссям, шовком-сирцем, срібними та золотими нитками, такі набори для вишивання були у ті часи. Вишивальне мистецтво цієї країни справило величезний вплив на рукоділля Японії, Росії та інших країн.

Стібки кожної з технік створюють єдиний візерунок, єдину красу. Візерунки втілюють багаті землі України, щирість та щедрість українського народу, його історію, побут, родовід та ін. Вишиванка – це дійсно надбання українського народу, це його душа і тіло.

В даний час вишиванка є невід’ємним атрибутом гардеробу кожного українця та українки.

Детальніше...

.