Основа для вишивки хрестиком

Рейтинг користувача:  / 2
ГіршийКращий 

Вишивати хрестиком зручніше усього на спеціальній тканині – канві, яка складається з однакової кількості повздовжніх та поперечних ниток. Видів тканин для вишивки – сила силенна, хоча багато з них є недоступними для українських майстринь. Основні цьому причини - це висока ціна та відсутність на вітчизняному ринку вишивальних товарів. Але сьогодні ми поговоримо про одну з них, яку широко використовують наші рукодільниці, – Аіду.

Якщо ви належите до вишивальниць-початківців, то правильним вибором стане саме ця тканина. Аіда – канва з натуральної бавовни, одна з найпопулярніших видів тканин для вишивки хрестиком, оскільки з нею легко працювати. Щільність і колір цієї тканини можуть бути найрізноманітнішими. Отвори можна легко розгледіти в тих місцях де пересікаються групи ниток. Крім хрестика на цій тканині також можна вишивати бісером, гобеленовим швом, лічильною гладдю.

 

Аіда буває мала та велика, залежно від кількості квадратів на 1 дюйм (2,54 см). Звідси і номер канви.

Аіда 8- тканина з дуже великим хрестиком. Найчастіше її застосовують в якості учбового посібника. Жартома її називають дитячою.

Аіда 11– 43 клітинки на 10 см. Найкраще підходить для вишивки серветок, доріжок, скатертин. На ній краще дивляться прості мотиви. Найкраще вишивати не менше ніж в 3 нитки муліне.

Аіда 14нараховує 55 клітинок на 10 см. По цій канві можна виконувати вишукані, витончені та елегантні мотиви. Ідеальний варіант для фольклорної вишивки. Виконуючи лічильний косий хрестик, використовують зазвичай 2, рідше 3 нитки муліне. Для контурного шва «назад голку»  - 1, рідше 2 нитки.

Аіда 16  налічує 63 клітинки на 10 см, а Аіда 18 – 71 клітинки на 10 см. Ці два види тканини передають більш чітку, порівняно з Аідою 14, картинку, вони призначені для вишивки хрестиком, що має точковий характер. Але вишивка на цій канві потребує більшої уваги при розрахунку. Хрестики вишивають зазвичай в 1-2 нитки, контур  - в 1 нитку.

Переважно Аіда - жорстка тканина. Плюс це чи мінус, рахуйте самі. Багато вишивальниць надають перевагу як раз жорсткій (добре накрохмаленій) канві. Як правило, хрестики на такій тканини лягають рівненько і робота виглядає дуже акуратною. Та інколи така вишивка займає більше часу, оскільки майстрині змушені протягувати голку по черзі на лицьову, а потім на виворотну сторону. В даному випадку зручніше користуватися п’яльцями або вишивальним станком. Та й опанування вишивки двома руками в даному випадку не буде зайвим. Святкові, особливо новорічні, дизайни особливо гарно дивляться на Аіді з люрексом.

Якщо ж у вашій схемі присутні неповні хрестики (1/4 чи ¾), майте на увазі, що їх набагато простіше виконати на рівномірних тканинах, ніж на Аіді. Для того, щоб зробити такий хрестик на Аіді вам необхідно буде проколювати середину квадратика голкою. Вишивальною голкою з тупим кінцем це не так просто зробити. Тут краще користуватися голкою з  гострим вістрям. Вишиваючи на льоні, наприклад, цього робити не потрібно, оскільки вишивальна голка легко пройде між волокнами тканини. Якщо ви обрали дизайн, в якому малюнок повністю закриває тканину, тут також варто обрати Аіду. Основу не буде видно, а вишивати – значно легше.

Ну і наостанок, хочеться сказати: яку канву ви б не обрали, купляйте лише якісний матеріал, так як затрати часу, вкладеного в проект, незрівнянно більші, ніж ті, що закладені в матеріал.

 

Більше у журналі «Українська вишивка».

 

cs-nsk

Додати коментар


Захисний код
Оновити

.