Історія виготовлення квітів із бісеру

Рейтинг користувача:  / 3
ГіршийКращий 

До квітів неможливо бути байдужим. Вони - постійний супутник кожної людини, починаючи з народження. З давніх часів їх використовували в обрядах та побуті, ними прикрашали хату і присадибне господарство, вивчали їх цілющі властивості ... Про квіти склали багато міфів, легенд і казок.
А як красиві бісерні квіти! Як вони блищать на сонечку і грають всіма кольорами веселки, радуючи око і зігріваючи душу! І, найголовніше - ніколи не в'януть, не доставляють багато клопоту по догляду.
Найчастіше у людей, які вперше побачили бісерний букет, виникає думка: «мені ніколи такого не створити!» Але вони глибоко помиляються: треба тільки дуже-дуже захотіти, вибрати потрібний бісер, вивчивши всі форми і відтінки улюбленої квітки, скориставшись нашим журналом, і з радістю і натхненням приступити до роботи.
Як і у випадку з іншими народними ремеслами, історія виготовлення квітів із бісеру погано задокументована. Європейські селяни, в середовищі яких і зародилося це ремесло, в більшості були неписьменними, і письмових джерел майже не залишилося. Майстерність передавалося від покоління до покоління, і її витоки канули в лету.

Бісер вироблявся головним чином в Італії, зразки виробів з бісеру можна знайти ще у Франції, а також в Англії. У ХІХ столітті бісер став модним в якості матеріалу для прикраси бальних суконь та інших предметів одягу.

Ощадливі майстрині, старанно нашивали бісер на сукні, залишали собі бісеринки, в які не входила голка, або побиті, з вадами. Зібрані бісеринки вони нанизували на дріт і вигинали його, надаючи форму квітки.
В середині 1960-х років естрадна співачка Вірджинія Нейтансон купила букет бісерних квітів, розібрала їх і зрозуміла, як вони зроблені. Відштовхуючись від цього єдиного букетика, вона опанувала майстерністю і почала виготовляти власні зразки, а з часом написала кілька книг з виготовлення квітів із бісеру. Її справу продовжили Рут Уеслі, Боббі Фіндерсон, Едіт Харріс, Вірджинія Остерман, наші сучасники Даніелла Чіотті, Керол Беннер Доуеля, Олена Стольне, Марія Федотова, Галина Валюх, Людмила Божко та інші. Вони почали створювати нові зразки і писати книги.

 

Матеріалита інструменти
Для виготовлення квітів вам знадобляться: дріт та інструменти для роботи з ним, волосінь, бісер і намистини різних квітів, форми і розмірів (також інструменти для роботи з ними), ножиці, клей (ПВА, силіконовий, універсальний), лінійка довжиною 20 см або сантиметрова стрічка, голки та круглі сітки для бісероплетіння, бутаперка (флористична стрічка), стрижні з штучних квітів, різноманітні гудзики, нитки муліне або котушкові № 30, гладка бавовняна тканина пастельних тонів. А найголовніше - велике бажання і трохи терпіння!
Стануть в нагоді також різноманітні аксесуари: вазочки, горщики, банки, пляшки, камінчики для оформлення композиції, а також матеріали для кріплення квітів у них.

Зупинимося докладніше на дроті. Це матеріал, яким ви майже постійно будете користуватися. Найкраще для плетіння підходить мідний дріт.Його можна придбати в спеціалізованому магазині або на ринку. Існують різні кольори дроту, але це дуже дороге задоволення; найпоширеніший натуральний мідний колір. Якщо у вас не вистачає грошей, можна розібрати дроти, двигуни та котушки від старих електричних

приладів. Для плетіння квітів у залежності від їх розмірів частіше використовують дріт № 24-26, для складання квітів беруть дріт № 30-34. З дроту № 18 в два складання або № 16 роблять ніжки більшості квітів, а для більш важких можна використовувати дріт № 12 або спиці від старої парасольки, велосипеда, в'язальні.

 

Більше цікавого - у журналі "Бісер".

cs-nsk

Додати коментар


Захисний код
Оновити

.